یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
 
توضیحات وزیر نفت درباره اجرا نشدن طرح تخصیص سوخت با کارت بانکی
11 مرداد 1402 - 11:54
3
ادغام کارت‌های سوخت با کارت‌های بانکی نهایی شد؟ طرح توزیع سوخت با کارت بانکی را به صورت آزمایشی در یکی از جایگاه‌ها انجام دادیم ، اما نیاز به زیرساخت گسترده‌ای در کشور دارد.
ارسال توسط : نویسنده : ویژه نامه اخبار جایگاه داران منبع : گروه گردآوری خبر ؛ اخبار جایگاه داران
پ
پ

 

توضیحات وزیر نفت درباره اجرا نشدن طرح تخصیص سوخت با کارت بانکی

مهندس جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان کرد : طرح توزیع سوخت با کارت بانکی را به صورت آزمایشی در یکی از جایگاه‌ها انجام دادیم ، اما نیاز به زیرساخت گسترده‌ای در کشور دارد.

 

مهندس جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت  بیان کرد: یک خبر خیلی خوب در رابطه با آغاز عملیات بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی دارم. ان شاءالله در هفته های آتی با حضور رئیس جمهور آماده بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی هستیم. این فاز آخرین فاز دریایی پارس جنوبی است و صفر تا صد این فاز نیز در دولت سیزدهم انجام شده است. نسبت به برنامه سه سال زودتر به بهره برداری رسیده است. ان شاءالله بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون مترمکعب در روز از هفته های آتی بهره برداری خواهیم داشت.

ادغام کارت‌های سوخت با کارت‌های بانکی نهایی شد؟

وزیر نفت گفت: برای اجرای طرح توزیع سوخت با کارت بانکی که باعث تسهیل سوختگیری بدون تغییر قیمت می‌شود، شبکه بانکی و وزارت اقتصاد نیز باید پای کار بیایند.

مهندس اوجی , وزیر نفت در پاسخ به آخرین اقدامات انجام شده برای توزیع سوخت با کارت‌های بانکی، بیان کرد: این کار را به صورت آزمایشی در یکی از جایگاه‌ها انجام دادیم، اما نیاز به زیرساخت گسترده‌ای در کشور دارد.

وی تأکید کرد: فقط مجموعه وزارت نفت در این حوزه مسئولیت ندارد؛ بلکه شبکه بانکی و وزارت اقتصاد نیز باید پای کار بیایند. این امر در قیمت بنزین هیچ تأثیری ندارد و کار را برای هموطنان تسهیل می‌کند. منتظر هستیم سایر دستگاه‌ها نیز پای کار بیایند تا زیرساخت آن در سراسر کشور فراهم شود.

مهندس جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان کرد: یک خبر خیلی خوب در رابطه با آغاز عملیات بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی دارم. ان شاءالله در هفته های آتی با حضور رئیس جمهور آماده بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی هستیم. این فاز آخرین فاز دریایی پارس جنوبی است و صفر تا صد این فاز نیز در دولت سیزدهم انجام شده است. نسبت به برنامه سه سال زودتر به بهره برداری رسیده است. ان شاءالله بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون مترمکعب در روز از هفته های آتی بهره برداری خواهیم داشت.

مهندس اوجی اظهار کرد: در هفته‌های آتی با حضور رئیس‌جمهور، آماده بهره‌برداری از قطعه ۱۱ پارس جنوبی هستیم که آخرین قطعه دریایی پارس جنوبی است و صفر تا صد آن نیز، در دولت سیزدهم انجام شده است.

وی افزود: این قطعه نسبت به برنامه، سه سال زودتر به بهره‌برداری رسیده است و بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون مترمکعب در روز، گاز از آن تولید خواهیم کرد.

وزیر نفت همچنین درباره توسعه میدان گازی آرش گفت: ما میادین مشترکی در خلیج فارس با کشورهای همسایه داریم که با همه آن‌ها، با تفاهم بهره‌برداری انجام می‌دهیم؛ در رابطه با میدان آرش نیز به کشور همسایه یعنی کویت اعلام کردیم که آماده شروع کار مانند سایر میادین مشترک هستیم.

وی ادامه داد: حتی به صورت یکپارچه و مشترک نیز حاضر هستیم کار را پیش ببریم و این را حق خود می‌دانیم. اگر کشور همسایه دوست ندارد در این زمینه همکاری کند، ما تکلیف خود را می‌دانیم و ذره‌ای نیز از حق خود کوتاه نخواهیم آمد.

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اقدامات صورت گرفته برای جمع شدن گازهای مشعل به منظور جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی، تصریح کرد: در دولت سیزدهم اقدامات خوبی را برای جمع‌آوری گازهای مشعل شروع کردیم؛ این گازها شامل گاز همراه تولید نفت و گاز پالایشگاه‌های گازی می‌شود و در این زمینه، هیچ پروژه بی‌تکلیفی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در همه موارد برنامه‌ریزی کردیم و قرارداد نوشتیم؛ در این مدت نیز دو بهره برداری پروژه در این حوزه داشتیم که یکی از آن‌ها با حضور رئیس‌جمهور بود. با برنامه‌ریزی که وزارت نفت انجام داده است، بنا داریم تا پایان این دولت، گازهای مشعل در میادین را جمع‌آوری کنیم.


گروه گردآوری خبر ؛ اخبار جایگاه داران

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.